Join our mailing list

Tour 2019

23. - 24. Aug: Tønder Festival, Folk Spot (DK)
14. Sep: Gudstjeneste i det fri, Herringe Kirke.
15. Sep: Høstgudstjeneste Havdrup Kirke (DK)
28. Sep: Musikens hus Göteborg - Majornas 3. rades 25th.
04. Oct: Domen i Allinge (Musikhuzet Bornholm)
10.nov: kl. 16.00 Herrested Kirke (DK)

Tour 2020

07-08.02.20: Strib Vinterfestival (DK)
27.02.20: Musik på Midtfyn, Ryslinge Frimenighedskirke
04.03.20:kl 19.00 - Juelsminde Musikforening (DK)
17-26.04.20: Tour of Scotland (venues TBC) (SCO)
25-26.07: Korrö Festival
13.09.20: Kolt Kirke

Previous Gigs

2019
01.01.19 Rødding Højskole
07.04.19 Kunstcentret Silkeborg Bad
26. May: Mariehavens Jubilæumskoncert, Ansager (DK)
07. June: Café Aroma, Svendborg (DK)
30. June: Sommersang i Mariehaven, Ansager (DK)
10. July: Ry Havnekoncerter (DK)
18. July: Fejø Cider
21. July: Smakkecenter Strynø
11. Aug: Skarø Kirke (DK)
2018
02.02 Huskoncert Anne Engel
06.02 Huskoncert Henrik Widell
08.02 Huskoncert Peter Kromann
22.02 Huskoncert Paul Dixen
24.02 Huskoncert Ivan Damgård
03.03 Huskoncert Jens Molge
09.03 Kulturkøbmanden
12.04 Øksendrup Kirke
03.06 Aa Kirke
09.06 Carl Nielsens Barndomshjem
10.06 Gislingen Kirke
11-15.07 North Atlantic Fiddle Convention (UK)
05.07 Pakhusgården, Lundeborg
07.07 Skagen Festival
16.07 Café Ellegaard
18.07 Ry Havnekoncerter
27.07 Alkantara Fest (Sicilien)
15.08 Randers Folk
23.08 Bornholms Musikfestival
30.09 Århus Folk Festival
11.10 Christiansfeld Musikforening
10.10 Dexter (Second to the Left)
26.10 House Concert Brabrand
30.10 Folk For Folk, Arne B, Svendborg
23.11 Langå Forsamlingshus
2017
17.02.Heidbarghof (D)
18.02 Kulturzentrum BUZ (D)
19.02 Theater und Konzerthaus Solingen (D)
12.03 Nygård, Als
13.04 Laven Antikvariat
18.03 Caslemaine State Festival (AUS)
19.03 Roxy Theatre, Ouyen (AUS)
20.03 Melbourne Open Studio (AUS)
21.03 Mountain Pickers Club (AUS)
23.03 Briagolong Hotel (AUS)
24.03 Yackendandah Folk Festival (AUS)
01.04 Yuin Folk Club (AUS)
02.04 Yatteyattah House Concert (AUS)
05.04 Food Angel Café (AUS)
07.04 The Shed (AUS)
13.04 The National Folk Festival (AUS)
21.04 Fairbridge Folk Festival (AUS)
18.05 Jazz Around the World, Puchheim (D)
20.05 Folk Baltica
21.05 Folk Baltica
16.06 Nysted Vise og Lyrikfestival
21.06 Ry Havnekoncerter
23.06 Dyrup Kirke
14.07 Kaustinen Folk Festival (F)
14.09 La Grande Rencontre (CAN)
22.09 Domen, Bornholms Kulturuge
01.10 HC Andersen Marathon
13.10 Dilbeek (B)
14.10 Mechelen (B)
15.10 Belsele (B)
11.11 Klaverfabrikken (DK)
23.11 Con Amore, Hinnerup
2016
21.01 Maglebrænde Stuekoncerter
20.02 Odense Domkirke
27.04-03.05 Shetland Folk Festival
19.05 Folk Skovlund
25.05 Thy Folkemusik
27.05 Frede, Lolland
31.05 Kultur på Damms Gård, Felsted
03.06 Copenhagen Folk Club (with Natalie Haas/Alisdair Fraser)
04.06 Folk Fantastiq, Svendborg (with Natalie Haas/Alisdair Fraser)
05.06 Mariehaven (with Natalie Haas/Alisdair Fraser)
07.06 Sønderho Kirke
09-12.06 Geiteberg Festival (N)
06.07 Folk på Balders Plads
14.07 Bornholms Kunstmuseum
15.07 Erichsens Gård, Rønne
16.07 Provianten
20.07 Ry Havnekoncerter
28.07 Nanas Stue, Sønderho
03.08 Hjarnø Kirke
27.08 Folk Spot, Tønder Festival
03.09 Mariefestival, Ansager
05.10 Wintercoat Brewery